9 października 2009

Apetyt na miasto

KOCHANI, tym razem zapraszamy Was na spotkanie pt: "Apetyt na miasto"
  • Macie nietuzinkowe pomysły?
  • Chcecie udoskonalić warszawską rzeczywistość?
  • Chodzi Wam po głowie jakiś pomysł, plan, projekt ale nie wiecie jak go zrealizować, wprowadzić w życie???
  • Chcecie działać w przestrzeni miejskiej?
  • Chcecie zobaczyć jak robią to inni?
  • Macie pomysł na założenie organizacji pozarządowej ale nie wiecie jak się za to zabrać?

Będzie ciekawie, będzie twórczo, będzie o przyszłości, na którą macie wpływ!

Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiecie "TAK" to znaczy, że to spotkanie jest dla WAS.

11 października 2009 /NIEDZIELA/ UWAGA!!! Wyjątkowo jest to NIEDZIELA!!!!!
godzina 12:45 ul. Chłodna 25, klubokawiarnia CHŁODNA25

Goście Akademii Świadomego Życia Aldona Machnowska Góra oraz Paulina Capała opowiedzą o swoich doświadczeniach dotyczących realizacji licznych projektów, o współpracy z urzędami i urzędnikami.

Aldona Machnowska Góra jest stołeczną aktywistką. Związana od lat z Teatrem Konsekwentnym, realizuje co roku wiele projektów przy współpracy z urzędnikami. Jest pomysłodawczynią projektu „Usłyszeć teatr…”, w ubiegłym roku doprowadziła do powstania Porozumienia Nowych Teatrów Repertuarowych ENTER. Przestrzeń miejska jest dla nas. To my możemy ją tworzyć, mamy wpływ na jej kształt i koloryt. – mówi Machnowska – Góra – Zajmuję się kulturą niezależną i dbam o to aby wykorzystać jej ogromną siłę i potencjał. Ważne żeby być proaktywnym, wychodzić zawsze jeden krok do przodu i proponować miastu rozwiązania, które sprawią że nadamy wyjątkowy charakter stolicy.

Paulina Capała jest dziennikarką i animatorką kultury oraz członkiem Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Jest też miejską aktywistką i producentka eventów społeczno-kulturalnych. Prowadzi warsztaty fotograficzne i dziennikarskie. Obecnie realizuje projekt PracowniaDesign, który również adresowany jest do gimnazjalistów i licealistów. Uczestnicy projektu mogą dla społecznie użytecznego miejsca (np. biblioteki, świetlicy, organizacji pozarządowej, domu kultury) zaprojektować i wykonać unikalny obiekt. Projekt jest realizowany przy wsparciu specjalistów z różnych dziedzin: architektów, artystów multimedialnych oraz miejskich urzędników.

Wszystkie spotkania AŚŻ są bezpłatne. Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy wysłać maila zgłoszeniowego na adres akademiasza@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz