22 maja 2009

Made in India

Warsztaty mehendi w Galerii Indigo Art Racławicka

W maju i czerwcu br. warszawska Galeria Indigo Art Racławicka zaprasza na „Made in India” - cykl warsztatów hinduskiego malowania ciała henną czyli mehendi. Warsztatom towarzyszyć będzie wiele atrakcji związanych z tradycją i sztuką dalekich Indii.

Warsztaty mehendi w Galerii Indigo Art Racławicka
W czasie warsztatów "Made in India" w Galerii Indigo Art Racławicka, będzie można zdobyć podstawową wiedzę o rodzajach i sposobach przygotowania henny oraz samodzielnie wykonać mehendi na wybranej części ciała*. Warsztatom malowania ciała towarzyszyć będzie nauka zakładania sari – tradycyjnego stroju noszonego przez hinduskie kobiety. Spotkania „Made in India” urozmaici tradycyjna indyjska muzyka oraz hinduskie przekąski, których proste przygotowanie również będzie częścią warsztatów. Warsztaty mehendi „Made in India” poprowadzi Agnieszka Klimowicz, która w czasie swoich podróży do Indii nauczyła się mehendi - hinduskiej sztuki malowania henną. W czasie spotkań z cyklu „Made in India”, w Galerii Indigo Art Racławicka oglądać będzie można wystawę jej fotografii, których podstawową inspiracją jest własnie indyjskie mehendi.

Miesjce: Galeria Indigo Art Racławicka, Warszawa, ul. Racławicka 99
Terminy: 23 maja, 30 maja, 6 czerwca (soboty), w godz. 12:00 – 14:00
Zapisy: (22) 898 28 71, poniedziałek – sobota w godzi. 11:00 – 20:00
Koszt uczestnictwa: 25 pln
Informacje również na stronie internetowej: www.indigoart.pl

Czym jest mehendi?
Tradycja malowania ciała heną czyli mehendi, ma kilka tysięcy lat i trudno dokładnie określić zarówno miejsce, jak i moment jej rozpoczęcia. W Indyjskim mehendi wykorzystuje się motywy roślinne, malując wzory głównie na wewnętrznych i zewnętrznych stronach dłoni oraz na stopach. Henna jest nierozerwalnie związana z obrzędami ślubnymi. Ozdoby te mają przynieść młodej parze szczęście, zdrowie i miłość.

Galeria mebli Indigo Art Racławicka jest bezpośrednim importerem drewnianych mebli i dekoracji z Indii, a jej właścicielki są gorącymi entuzjastkami tych niezwykłych wyrobów. Każdy oferowany tu egzemplarz został osobiście wyszukany i wyselekcjonowany w Indiach. Pomysł narodził się z turystycznego wyjazdu. Przyjaciółki, dzisiaj wspólniczki siedząc przy piwie w miejscowości Jodhpur postanowiły poszukać wspólnie mebli do hotelu. Oczarowane stylami i wykonaniem mebli zwiedzały showroomy, fabryki oraz lokalne zagłębia rzemieślników. Po udanych negocjacjach oraz złożonym zamowieniu pierwszy kontener wypłynął do Polski. Do tej pory hindusi wspominają dwie blondynki, które pewnego dnia zajrzały do ich zakładu produkcyjnego aby zawiązać poważne relacje handlowe. Trudno jest dotrzeć do atrakcyjnych dostawców oraz interesujących mebli emailem czy też odszukać w internecie. Do Indii trzeba pojechać i zobaczyć wszystko od środka, potem mocno sie targować bo na miejscu wytworzyła się ogromna konkurencja. Dziś galeria mebli Indigo Art Raciławicka współpracuje z wieloma eskporterami w Indiach, z większością wspólniczki serdecznie się przyjaźnią.

*Dla uczestników, którzy nie będą chcieli nosić wzorów mehendi na swoim ciele przez dłuższy czas przygotowana będzie łatwo zmywalna farba do ciała.

Więcej informacji:

Lena Klaudel
PR&Promotion Manager
Galeria Mebli INDIGO
0 501 183 871
lena@indigoart.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz