4 czerwca 2009

Zielona Stolica już w sobotę o 13:00 - Akademia Świadomego Życia

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Świadomego Życia już w najbliższą sobotę. Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami organizacji zajmujących się w naszym mieście szeroko pojętą ekologią.
Po zakończonym sukcesem spotkaniu o fotografii oraz spacerze po Rondzie Wiatraczna z Varsawianistą, kolejne spotkanie Akademii Świadomego Życia już w sobotę. Tytuł najbliższego warsztatu to „Zielona stolica”. Spotkanie będzie poświęcone ekologii w mieście, o tym jak ją stosować oraz w jaki sposób możemy brać na co dzień w ekologicznym stylu życia i przyczyniać się do dbałości o środowisko.
Warto jednak podkreślić, że ekologia głęboka to pojęcie znacznie głębsze niż tylko dbałość o środowisko. Jej tajniki zdradzą nam przedstawiciele organizacji, którzy na co dzień zajmują się troską o otoczenie i przyrodę, o zmiany kulturowe w otoczeniu, o promocję weganizmu jako stylu życia.
Na stronie stowarzyszenia Empatia, którego przedstawicieli będziemy gościć na naszym spotkaniu, czytamy: "Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co." - Mark Twain Empatia jest efektem współpracy bardzo różnych ludzi. Różnych wiekiem, zainteresowaniami, miejscem zamieszkania, temperamentem i opinią wobec przeróżnych mniej lub bardziej ważnych kwestii. Łączy nas wszystkich fundamentalna niezgoda na taki obraz kultury, w której z powodu odmienności (np. gatunkowej, płciowej czy narodowościowej) odbierane są komukolwiek należne mu prawa. Jakkolwiek górnolotnie by to nie zabrzmiało, tak właśnie myślimy.”

Akademia Świadomego Życia to także spotkania poruszające inne, równie interesujące dziedziny. Kolejne spotkania po wakacjach.

Należy śledzić stronę www.akademiasz.waw.pl, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje o AŚŻ. Wszystkie spotkania są bezpłatne. Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy wysłać maila zgłoszeniowego na adres akademiasza@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona. Spotykamy się w sobotę, 6 maja, o godzinie 12:45 na w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4. Start o godzinie 13:00. ZAPRASZAMY

serdecznie pozdrawiamy

Agata, Agnieszka, Marlena
w razie pytań prosimy o kontakt - 504 266 063

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz